V tem šolskem letu so dijaki 3. letnika GFML tekmovali iz znanja angleščine v dveh kategorijah: A1 - angleščina kot prvi tuji jezik in C - angleščina kot drugi tuji jezik. Šolsko tekmovanje je bilo izvedeno 15. decembra 2015. V kategoriji A1 se ga je udeležilo 28 dijakov, v kategoriji C pa 10 tekmovalcev. Regijskega tekmovanja, ki je potekalo 1. februarja 2016 na Gimnaziji Murska Sobota, se je udeležilo šest dijakov iz kategorije A1 in pet dijakov iz kategorije C. Na državno tekmovanje, ki je bilo 14. marca 2016 na Gimnaziji Bežigrad v Ljubljani, se je uvrstila ena dijakinja iz kategorije A1 in vseh pet dijakov iz kategorije C.

Uradni rezultati tekmovanja so bili objavljeni 5. aprila 2016. V kategoriji A1 je Veronika Lisjak osvojila srebrno priznanje. V kategoriji C je pet dijakov GFML zasedlo prvih pet mest, pri čemer je Eva Rotar dosegla prvo mesto in zlato priznanje, Luka Žnidarič, Luka Antolin in Nataša Feher pa so v tem vrstnem redu osvojili srebrna priznanja. Tadeju Rožmarinu se je srebrno priznanje izmaknilo zgolj za eno mesto. Mentorici vsem dijakom sta Lilijana Fijavž in Liljana Kosič.