Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer (GFML) je imela v letu 2016 priložnost gostiti državno tekmovanje srednješolcev iz znanja španščine »DILO EN ESPAÑOL«. Dijaki, ki se jim je na šolskem tekmovanju (3. 3. 2016) med 270. uspelo uvrstiti med 83 najboljših, so se v prleški prestolnici pomerili za državni naslov. Po dopoldanskem tekmovalnem delu so si popoldan udeleženci tekmovanja v spremstvu profesorjev geografije na GFML ogledali znamenitosti Ljutomera. Po ogledu mesta so se napotili v Dom kulture Ljutomer, kjer so najprej prisluhnili zanimivi predstavitvi Argentine, ki jo je zanje pripravil Federico V. Potočnik, ki je živel in odraščal v Buenos Airesu. Tej predstavitvi je sledila zaključna prireditev s podelitvijo priznanj najboljšim tekmovalcem na »DILO EN ESPAÑOL 2016«. Izmed sodelujočih dijakinj GFML so na tem tekmovanju srebrna priznanja prejele Zala Kerec (4.a), Vojka Vrečič (4.d) in Helena Beznec (4.c), ki so poleg Tine Dšuban (4.a) in Laure Kramberger (4.d) prav tako dosegle bronasta priznanja.

foto gfm media