Dijaki predšolske vzgoje so se odzvali povabilu Občine Ljutomer in se udeležili posveta o varovanju človekovih pravic. Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer je pristonim na življenjski, realen in živahen način predstavila delo varuhinje, področja, na katerih je dejavna, in posamezne primere. Institucija Varuh človekovih pravic je v Sloveniji prisotna že dvajset let. Njena vloga v državi je prejemanje pobud in reagiranje na te. Poudarila je, da je temeljna naloga varuha skrb za dostojanstvo ljudi.
Govornica se je razveselila mlade publike in jih nagovorila z dobronamernimi napotki za odgovorne izbire v življenju. Po njenih besedah je pomembno, da si ob šolanju pridobivajo tudi druge izkušnje na vseh možnih življenjskih področjih.