Dijaki 3.va razreda GFML so v projektnem tednu pripravili in izvedli Ustvarjalnice. V sklopu Ustvarjalnic so dijaki pripravili gledališko igrico za predšolske otroke z naslovom Petelin in njegova suknjica ter delavnice, ki so se tematsko navezovale na izvedeno igrico. Gledališko igrico so dijaki pripravili sami ob pomoči mentoric, prav tako so sami pripravili delavnice, mentorji so jih samo usmerjali. Pripravili so naravoslovno delavnico, kjer so izvedli štiri kemijske poizkuse, glasbeno delavnico, kjer so zaigrali na orffove inštrumente in boom palice, gibalno delavnico, kjer so se naučili bans, jezikovno delavnico, kjer so spoznavali vaje za artikulacijo glasov, in likovno delavnico, kjer so ustvarjali s prstnimi barvami. Z Ustvarjalnicami so dijaki GFML razveselili učence OŠ Cvetko Golar in otroke iz vrtcev Križevci pri Ljutomeru, Veržej, Središče ob Dravi, Cezanjevci in Stara cesta.

foto gfm media