V okviru Miklošičevih dni je za dijake 2. letnika gimnazijske smeri potekal naravoslovni projektni dan z naslovom Izzivi epidemije. Tema je zelo aktualna, saj trenutno zaradi koronavirusa veljajo v naši državi precejšnje omejitve in zaprtja. Ker šolanje poteka na daljavo, smo izvedli ta projektni dan prek videokonferenc. Dijaki so raziskovali velike epidemije v preteklosti, pot širjenja koronavirusa proti Sloveniji in proučevali pogostnost mikroorganizmov na obeh straneh kirurške obrazne maske. Ukvarjali so se z destilacijo vina za pridobivanje alkohola in njegove uporabe za razkužila, s finančnim stanjem frizerke, ki ima zaprt salon že dobre tri tedne, in se naučili nekaj novih besed, povezanih z virusom, v nemškem in angleškem jeziku. Na koncu so spregovorili še o psihosocialnih posledicah epidemije na otroke in mladostnike. Odzivi dijakov so nam pokazali, da so uživali v vseh dejavnostih, najbolj pa jih je presenetilo ogromno število bakterij, ki se naberejo v zelo kratkem času na obraznih maskah.