V preteklem šolskem letu so dijaki sodelovali na natečaju domoljubnih in veteranskih organizacij Pomurja, ki je potekal v okviru obeležitve 75. obletnice konca druge svetovne vojne. Na natečaju je sodelovalo osem naših dijakov, ki so bili za nagrado povabljeni na strokovno ekskurzijo v Maribor, kjer so obiskali Kadetnico in Vojaški muzej. Aktivnosti so se nadaljevale na Rogli z geografsko orientacijo med krošnjami in s srečanjem z udeležencem NOB in veterani.
Mentorji in nagrajeni dijaki so bili povabljeni še na slavnostno podelitev priznanj, ki je potekala v okviru proslave ob 30-letnici Manevrske strukture narodne zaščite (MSNZ) v Turnišču. Nagrado za najboljši prispevek med srednješolci je dobil naš dijak Tadej Andrejek.