V izdihljajih prvega meseca letošnjega šolskega leta smo z veseljem gostili ekipo Prvega programa Radia Slovenije.
Voditeljica Špela Šebenik je z dijaki Vanesso Pukšič, Moniko Čuš, Kijaro Marič Vild, Markom Rengeom, Juretom Šimonko ter profesorjem Ludvikom Roganom pred mikrofoni poklepetala o tem, kako v novih razmerah poteka pouk dijakov umetniške gimnazije in kako so dijaki, ki obiskujejo gledališko-filmsko smer, zaključili lansko šolsko leto.

Zakaj so se sploh vpisali na to smer, zakaj imajo radi gledališče in film, kje vadijo za svoje produkcije, kje se odvija postprodukcija njihovih številnih videoizdelkov? So naši sogovorniki raje na odru ali za njim? Pred ali za kamero? In kje se vidijo čez deset let?

"Preden sem se vpisal na gimnazijo, sem mislil, da vem, kaj je to gledališče. Potem pa se mi je odprl čisto nov svet," nam je povedal Marko Rengeo.

Posnetek celotne oddaje je na voljo v bogatem arhivu RTV Slovenija na naslovu https://radioprvi.rtvslo.si/2020/09/gymnasium-226/