Dogodek, ki ga organizira Slovensko biokemijsko društvo, je letos izjemoma potekal prek spleta, in sicer v četrtek, 24. septembra 2020.
Že meseca julija smo na šolo prejeli vabilo, da bi se na simpoziju predstavili naši dijakinji Ana Rajh in Katarina Šebök, ki sta v šolskem letu 2018/2019 izdelali raziskovalno nalogo z naslovom Ali prekmurski sladki pelin vsebuje artemisinin? V letu 2019 sta za to nalogo prejeli zlato priznanje na Srečanju mladih raziskovalcev Slovenije.
Ana in Katarina sta letos že uspešno opravili maturo in bosta čez nekaj dni postali študentki, a sta se vabilu vseeno odzvali in bosta v eminentni družbi znanstvenikov s področja biokemije, farmacije in medicine ter nekaterih dijakov drugih šol predstavili svoje delo.
Ponosni smo nanju in jima želimo še veliko uspehov!