Prvi šolski dan se je za dijake prvega letnika in njihove starše neformalno pričel že v ponedeljek, 31. 8. 2020. Na ta dan smo namreč na GFML organizirali prvi roditeljski sestanek za starše novincev in hkrati prvo razredno uro za dijake prvega letnika. Vse zbrane je v športni dvorani ŠIC najprej nagovoril ravnatelj Zvonko Kustec, nato sta sledila še nagovora podravnatelja Franca Čuša in svetovalne delavke Liljane Fajdiga. Zbrani so tako dobili prve informacije o novem šolskem letu, dogodkih, ki jih v tem letu pričakujejo, hišnem redu in dodanih priporočilih za varovanje zdravja s strani NIJZ, o organizaciji malice, prevozov in še informacije o drugih pomembnih rečeh. Proti koncu roditeljskega sestanka so se dijaki skupaj s svojimi razredniki podali v razrede in tam spoznali nove obraze svojega oddelka.

Dijakom prvega letnika želimo uspešno šolsko leto, njihovim staršem pa dobro sodelovanje s šolo.