Tradicionalna zaključna akademija, s katero slavnostno zaključimo šolsko leto, je letos dobila tudi ime – Odsev. Prireditev je izzvenela kot odsev celoletnega dogajanja na GFML. Virus COVID-19 ni pustil pomembnega pečata le na dobršnem delu šolskega leta, ampak tudi na sami izvedbi prireditve. Namesto polnih tribun dijakov in ponosnih staršev so bili v dvorani prisotni le nagrajeni dijaki, ki so v preteklem šolskem letu dosegli izvrstne rezultate na državnih tekmovanjih ali se štiri leta izkazali z odličnim uspehom, in njihovi mentorji. Letos je bilo tudi dijakov nekoliko manj, saj številna tekmovanja niso doživela zaključka. Prisotne je nagovoril ravnatelj Zvonko Kustec, ki je povzel celoletno dogajanje. Z v naprej posnetim intervjujem je znana slovenska novinarka in televizijska voditeljica Rosvita Pesek s svojim prispevkom dala prireditvi pridih proslave ob dnevu državnosti. V kulturno-umetniškem programu so sodelovali dijaki programa umetniške gimnazije, ki so z besedo, igro in filmom predstavili svoja občutenja preživetega časa v karanteni. Z izvrstnim vokalom se je predstavila tudi dijakinja Elizabeth Adjei. Prireditev je zaokrožil kronološki povzetek dogajanja na GFML v obliki video projekcije. Ostali dijaki in starši so si prireditev lahko ogledali živo na spletu.

foto gfm media     video gfm media