Franc Miklošič je bil rojen 20. novembra 1813 v Radomerščaku. Hiša s častitljivo letnico 1629 stoji na robu gozda pod vinogradi. Poleg spominske plošče, ki jo je leta 1926 odkrila Radomerska občina, je v hiši urejena spominska soba. Za sobo in za domačijo vzorno skrbijo lastniki, družina Vaupotič iz Noršincev. Dijaki 1. letnikov vsako leto peš obiščejo Miklošičevo domačijo. Ker vremenske razmere jeseni v času Miklošičevih dni niso dopuščale izvedbe pohoda, so ga dijaki opravili zadnji šolski dan. To je bil edini dan, ko so se smeli vrniti v šolo po koncu epidemije, razglašene zaradi virusa COVID-19. Poleg tega, da so dijaki dobili kar nekaj znanja o našem slavnem rojaku, po katerem nosi ime tudi naša šola, so preživeli dopoldan v prijetni družbi svojih sošolcev, s katerimi so bili zadnje tri mesece v stiku samo preko virtualnih povezav.