Pregovori so prastare modrosti, ki se v življenju vedno znova potrjujejo. To je spoznal tudi Dejan Črešnjovnjak iz 4. vb. Dijak in njegova družina so 23. aprila 2020 doživeli požar. Ponoči je zagorela garaža in sreča, da se požar ni razširil na stanovanjski objekt. Pretreseni in žalostni so naslednje jutro opazovali nastalo škodo. Poleg orodja, strojev in naprav je zgorelo tudi Dejanovo kolo. Skupina sošolcev se je nemudoma odzvala in že naslednji dan pomagala pri čiščenju pogorišča. Kasneje so pomagali še pri pokrivanju strehe. Ob vsem tem so se odločili darovati del denarja od prodanih srečk na maturantskem plesu za Dejanovo kolo. Tako je stekla dobrodelna akcija pod okriljem Leo kluba in Lions kluba Ljutomer. Sošolci, razredničarka, profesorji in Leo klub so zbrali sredstva za novo kolo, s katerim lahko Dejan nabira nove moči med učenjem za maturo.