Z namenom, da bi dijaki predšolske vzgoje spoznali tudi alternativne vzgojne pristope v vrtcih, smo se odpravili v Maribor na ogled Montessori in Waldorfskega vrtca. V obeh vrtcih so si dijaki lahko ogledali prostore vrtca, se udeležili kot opazovalci dejavnosti, ki so potekale v oddelkih in se ob koncu še pogovorili z vodjo vrtca o značilnostih posameznega programa.

Dijaki so dobili odgovore na svoje vprašanja o zasnovi vrtcev, hkrati pa so lahko primerjali oba zasebna vrtca z javnimi vrtci, v katerih sami opravljajo praktično izobraževanje. Oba pristopa sta se dijakom zdela dokaj nenavadna, saj izstopata precej od tega, kar so navajeni v javnih vrtcih. Nekaj dijakov pa je bilo navdušeni nad drugačnostjo in so izrazili tudi željo, da bi še kdaj opravljali prakso tudi v teh vrtcih. Po ogledu vrtcev, smo z dijaki stopili še v lutkovno gledališče, kjer nam je delavka gledališča predstavila različne lutke, ki jih uporabljajo, nam razkazala prostore in predstavila način izdelave lutk. Za dijake 3. letnika je bil ta del še posebej zanimiv, saj so morali v tem šolskem letu tudi sami pripraviti lutkovno igrico za otroke.