Prag GFML so tokrat poleg debaterjev, zbranih z vseh vetrov, prestopili tudi najstarejši otroci ljutomerskega vrtca in učenci OŠ Cvetka Golarja Ljutomer. Zanje so dijakinje 3. v pripravile prav posebne ustvarjalne delavnice. S petjem, igranjem in plesom so stalili snežaka ter si v likovni delavnici izdelali pisano vrtavko. Razgibano je bilo v delavnici z igrami, pri katerih so usmerjali žogice s pihanjem ali z gibanjem in se preizkusili v prav posebni dirki, v kateri so pot premagovali s polaganjem rok in stopal na tla. V matematični delavnici so obiskovalci preslikovali oblike, v naravoslovni delavnici pa izvedli dirko z baloni in spoznavali skrivnostno moč plinov. Ustvarjalnice so pripravile in izvajale dijakinje 3. v pod mentorstvom svojih učiteljic. Zadovoljstvo in veselje otrok sta največja nagrada za vse, ki so pripravili to ustvarjalno druženje.