»Pripovedovanje je igra« so besede priznane slovenske pripovedovalke Špele Frlic, s katero so se srečale dijakinje 3. v. Druženje v okviru projekta SKUM se je začelo s pripovedovanjem zgodb otrokom ljutomerskega vrtca. Skupini Lizike in Vrtavke ter dijakinje so v prvem delu srečanja skupaj prisluhnile zgodbam, ki jih je pripovedovalka kar tresla iz rokava. Zanimivo, prav vsi so si najbolj zapomnili navihana Jožeta in Franca, grozljive trole in velike japonske miši. Ko so otroci odšli, so se dijakinje skozi zanimive pripovedovalske igre preizkusile v obnavljanju zgodbe o revnem študentu in bistri Katarini, dopolnjevanju pravljice o brezzobem volku ali mozoljasti čarovnici in na koncu izmišljanju lastne zgodbe, kako se rešiti iz črne luknje. Marsikdo je premagal strah pred govorjenjem in pripovedovanjem pred občinstvom, saj je dan minil v igrivem preigravanju zgodb iz zakladnice ljudskega izročila.