Predstava Vile rešijo gozd je tokrat navdušila otroke zaposlenih v Zdravstvenem domu Ljutomer. Dijakinje 3. v so gostovale v bližnjem domu s predstavo, ki so jo snovale prvo polovico šolskega leta pri strokovnem modulu Ustvarjamo za otroke. Dekleta so avtorice pravljične zgodbe o čarobnem gozdu, v katerem živijo dobre vile in Staro drevo. Njihov mir poruši zlobna Smetulja, ki onesnažuje gozd. Še sreča, da Staro drevo pozna Škratka Kvadratka, ki jim bo pomagal s svojim nasvetom, kako ugnati zlobno vilo. Zbrane so navdušili prav posebni kostumi, ki so jih dijakinje z mentorico sešile iz odpadnih materialov in vreč za smeti. Beseda, gib, glasba in kostumi so se prepletli v prisrčno zgodbo, ki je zbrane popeljala v praznično pričakovanje.