V četrtek, 28. novembra, smo na gimnaziji 8. leto zapored organizirali delavnice za učence pomurskih osnovnih šol z naslovom Znanje za mlade. Delavnice so oblika dela z nadarjenimi dijaki naše šole kakor tudi učenci osnovnih šol. Dijaki skupaj z mentorji pripravijo vsebino in izvedbo delavnic, ki jih ponudimo osnovnošolcem. Letos je bilo ponujenih 26 delavnic z različnih predmetnih področij. Delavnic se je iz 32 osnovnih šol udeležilo okrog 300 učencev, ki so jih spremljali njihovi mentorji.

Obisk osnovnošolcev se je zaključil s prireditvijo »GFML se predstavi«, na kateri so dijaki naše šole predstavili svoje talente na področju glasbe, plesa, videa in tudi na področju tehnične izvedbe prireditve (kamera, fotografija, računalniška obdelava, prenos v živo). Prireditev je doživela ponovitev v popoldanskem terminu pod naslovom »Mladi(m) pomagamo« in je imela dobrodelno noto. Zbrani prostovoljni prispevki so namenjeni za nakup opreme v specialni učilnici na OŠ Cvetka Golarja.

foto gfm media