Letošnje geslo praznovanja Mednarodnega meseca šolskih knjižnic (International School Library Month) "Predstavljajmo si … ” poudarja pomen šolskih knjižnic, knjig, branja, ki spodbuja ustvarjalno domišljijo. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju posameznikovega ustvarjalnega mišljenja, šolski knjižničarji pa pomemben člen med učenci, učitelji in pri razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju učnih strategij, razvijanju kritičnega in ustvarjalnega mišljenja ter ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.

Od Mednarodnega združenja šolskih knjižničarjev (IASL-International Association of School Librarianship) smo tudi letos prejeli povabilo k praznovanju in promociji šolskih knjižnic. In smo se odzvali. Nana Horvat in Chiara Nidorfer iz 2. a sta ob geslu Predstavljajmo si … ustvarili lepe knjižne kazalke. Ilustracije in grafiko je ustvarila Nana, svoje misli je na drugo stran kazalk dodala Chiara.

Kazalke so na voljo obiskovalcem knjižnice in objavljene so tudi v spletni reviji ISSUU.