V tem šolskem letu smo ponovili izvedbo jezikovnih delavnic po pomurskih osnovnih šolah, saj je bil odziv prejšnja leta velik. Letos se je na delavnice prijavilo 18 šol (Kapela, Beltinci, Ljutomer, Velika Polana, Kobilje, Cankova, Mala Nedelja, Puconci, Stročja vas, Cezanjevci, Bakovci, Bogojina, Apače, Razkrižje, Črenšovci, Bistrica, Murska Sobota II in Odranci). Pri izvedbi delavnic je sodelovalo več kot 30 dijakov, ki so poskušali v eni šolski uri predstaviti in navdušiti učence za enega od tujih jezikov, ki jih poučujemo na GFML (angleščino, nemščino, španščino, francoščino, ruščino). Dijaki so pripravili različne jezikovne igre, kvize in predstavitve za več kot 700 učencev, ki so na drugačen način poglobili svoje znanje angleščine in nemščine ter spoznali osnove španščine, francoščine in ruščine.