24. oktobra 2019 smo se z 12 izbranimi dijaki predšolske vzgoje udeležili Vzgojiteljade 2019 – tradicionalnega srečanja vzgojiteljskih šol Slovenije. Ta je letos potekala na Ekonomski in trgovski šoli Brežice pod sloganom »Vodni ringa-raja«.

Že prej so udeleženci posamezne šole kot vstopnico za srečanje ustvarili zgodbo o škratu Čatežu in vili iz Jovsov, krajinski značilnosti. Besedilo je moralo biti primerno za predšolske otroke, zgodba pa originalna ter ilustrirana v ekskluzivni tehniki akvarela. Poslani izdelki so bili razstavljeni v avli šole gostiteljice na dan našega srečanja.

Uvodnemu kulturnemu programu je sledilo aktivno dvourno delo v posameznih delavnicah z različnih področij, ki so jih poimenovali:

• vodne kocke,
  • vodne igre brez meja,
  • akvarel efekt,
  • tradicionalni promet na Savi,
  • haiku,
  • zaigrajmo skupaj,
  • folklora,
  • voda in energija,
  • mehurčki in
  • spoznajmo otrokov razvoj.

Delo posamezne delavnice je bilo predstavljeno na zaključni prireditvi.

Dijaki so med aktivnim delom podrobneje spoznali pomen vode in možnosti različnih dejavnosti na to temo. V sproščenem ustvarjalnem okolju so se družili z dijaki drugih šol predšolske vzgoje iz celotne Slovenije ter navezali nove prijateljske stike.

Zadovoljni z Vzgojiteljado 2019 se že veselijo naslednje v prihodnjem šolskem letu.

foto gfm media