V okviru evropskega dneva jezikov smo na GFML ponovno pripravili jezikovne delavnice na Glavnem trgu v Ljutomeru. Kot že vrsto let smo jih izvedli za najstarejše otroke iz vrtcev v Ljutomeru, Stročji vasi in Cezanjevcih, ti so se odzvali našemu povabilu. Delavnice so pripravili in izvedli dijaki, seveda ob pomoči posameznih profesorjev. Tako se je na trgu slišala slovenščina, nemščina, angleščina, španščina, ruščina in tokrat prvič madžarščina. Otroci so bili navdušeni, saj so bili vseskozi zelo aktivni, na trgu se je plesalo, pelo, tekalo, skakalo in predvsem govorilo. Na zanimiv in zabaven način so se spoznali z jeziki, obenem pa so se tudi naučili marsikaj novega.

Upamo, da nam je v najmlajših uspelo vzbuditi zanimanje za jezike in bo prav nekdo izmed njih postal svetovno znani jezikoslovec iz Prlekije.

foto gfm media