V programu predšolska vzgoja so dijaki 1. letnika oz. 1. v imeli od 30. 9. 2019 do 3. 10. 2019 projektni teden z naslovom Otrok poglej okrog. Dijaki so teden pričeli z orientacijskim pohodom z nalogami po Ljutomeru. Ogledali so si kasaški muzej, si Ljutomer ogledali še z zgodovinskega vidika in nato dan zaključili pri Lončarstvo Žuman. V torek so se odpravili na strokovno ekskurzijo na Razkrižje, kjer jim je župan predstavil delovanje in življenje v občini skozi čas. Dijaki so nato obiskali še vrtec pri OŠ Razkrižje, nazadnje pa so si še ogledali dediščino družine Gašparič (čevljarski muzej, dimnikarski muzej, dejavnost kopanja studencev, staro mlatilnico in drugo kmečko orodje). Najzanimivejša se je dijakom zdela predstavitev prazgodovoinske naselbine s prikazom življenja izpred 5500 let, saj so lahko v njej tudi sami aktivno sodelovali. Torkov dan so dijaki zaključili z ogledom in predstavitvijo zeliščnega vrta Tivadar, kjer so jih domačini pogostili z zeliščnimi namazi in čaji. V sredo in četrtek so bile šolske ure namenjene vključenim predmetom, takrat so izdelovali razne izdelke iz naravnega materiala. Pouk je ta dneva potekal po prilagojenem urniku. Dijaki so kot končni projektni izdelek pripravili objektivno poročilo o dogodkih v besedi in sliki, na to predstavitev pa so bili povabljeni tudi vsi vključeni učitelji.

Dijakom se je zdel ta projektni teden, sploh obe strokovni ekskurziji, zanimiv, poučen in sproščen, zato ju priporočajo vsem naslednjim generacijam.