Konec prvega tedna pouka smo za novince na GFML organizirali nekoliko drugačen pouk. Pedagoginji, psihologinja in razredniki so pripravili raznolik program, ki je vključeval igre spoznavanja, zapomnitve imen, graditve razredne skupnosti, refleksije lastne samopodobe, učenje učenja. Med socializacijskim dnevom so se jim pridružili tudi dijaki tutorji, ki so dijakom predstavili svoje izkušnje z učenjem v srednji šoli in jim podali nekaj koristnih namigov glede učenja in življenja v srednji šoli nasploh.
Popoldne smo namenili športnim aktivnostim in s tem uresničevali rek "Zdrav duh v zdravem telesu".
Dijakom želimo, da zgradijo čim bolj povezano razredno skupnost ter da jim bo učenje in navezovanje novih stikov šlo čim bolje od rok.