Pred nami so težko pričakovani rezultati spomladanskega roka poklicne mature 2019.

Tudi 18. generacija maturantk in maturantov programa Predšolske vzgoje na Gimnaziji Franca Miklošiča Ljutomer je dosegla izjemen rezultat. K poklicni maturi na spomladanskem roku je pristopilo 46 dijakov in dijakinj; 45 jih je poklicno maturo uspešno opravilo, ena dijakinja pa je bila neuspešna iz enega predmeta. Tako lahko rečemo, da je poklicna matura opravljena s 97,83 %.

Štiri maturantke so dosegle prag 22 (od 23) točk, dve od njih pa sta dosegli vse možne točke, torej 23. Vse so postale zlate maturantke in bodo 11. julija 2019 na svečani podelitvi maturitetnih spričeval ljutomerskih gimnazijcev prejele maturitetno spričevalo s pohvalo.

Zlati maturantki s 23 točkami sta:

Barbara Barat, Murska Sobota

Nika Erjavec, Murska Sobota

Zlati maturantki z 22 točkami sta:

Pia Hanc, Beltinci

Laura Tratnjek, Beltinci

Tudi udeleženci izobraževanja odraslih v poklicnem tečaju programa Predšolska vzgoja so dosegli odličen rezultat. K maturi je pristopilo 14 kandidatk. Rezultat je izjemen (100%), tudi zato, ker so ga dosegli ob delu, družini, otrocih, ....