S koncem šolskega se je zaključil tudi projekt Medgeneracijsko branje, v katerem sodelujemo GFML, Splošna knjižnica Ljutomer in Dom starejših občanov Ljutomer. Marsikatero prosto uro so dijaki Monika Čuš, Nika Šmid, Adam Červek in Miha Lukman iz 1. u, Larisa Utroša, Lena Bakan Urisk, Urška Fras in Anja Pušenjak iz 2. a ter Kaja Turha, Julija Magyar in Nicole Annette Bukovec iz 3. vb preživeli v DOS Ljutomer, kjer so se srečevali z oskrbovanci, katerim so brali, tudi zapeli ali se pogovarjali z njimi. S svojo prisotnostjo so jim polepšali dneve, ki so z njihovim obiskom dobili drugačno barvo. Za sodelovanje so se dijakom in oskrbovancem zahvalili Vesna Laissani, direktorica knjižnice, mag. Tomislav Nemec, direktor doma, in Nataša Šumak, socialna delavka v domu. Zaključno druženje se je končalo z obljubo, da se z novim šolskim letom spet srečamo.