V Murski Soboti je v organizaciji Zavoda Republike Slovenije za šolstvo potekal Festival ustvarjalnosti in inovativnosti, na katerem so se zbrali otroci, učenci in dijaki pomurskih vrtcev, osnovnih in srednjih šol. V sklopu festivala so se udeleženci predstavili z likovno, s filmsko in z literarno ustvarjalnostjo, z glasbenim oziroma s pevskim nastopom ter s postavitvijo stojnice. Dijaki 2. letnika umetniškega oddelka GFML so prikazali kratki film Prekmurje je zakon. Dijakinje 2. letnika vzgojiteljske smeri so na stojnici pripravile ustvarjalnico s 3D-pisali, obenem pa so bile razstavljene raziskovalne naloge dijakov 3. letnikov splošne gimnazije, ki so raziskovali dogodke izpred 100 let, ko je prišlo do združitve Prekmurja z matično domovino. Urška, Živa in Jure so svoj pečat pustili s povezovanjem prireditve.

foto gfm media