Eno zadnjih tekmovanj iz znanj je vsako šolsko leto tekmovanje za Preglove plakete iz znanja kemije. Le-to je potekalo maja na Fakulteti za kemijo v Ljubljani. Za udeležbo so se dijaki morali dokazati na šolskem tekmovanju. Med 67 sodelujočimi GFML-jevci vseh štirih letnikov gimnazijskega programa je to uspelo 9 dijakom.

Naloge letošnjega državnega tekmovanja so bile zelo zahtevne in obsežne. Pa vendar so se naši dijaki odrezali odlično. Jan Dlouhy je dosegel 3. mesto v državi med dijaki 1. letnikov in s tem zlato Preglovo plaketo. Zlato Preglovo plaketo sta osvojila tudi Ivo Prelog z 8. mestom med dijaki 3. letnikov in Niko Farič s 6. mestom med dijaki 4. letnikov. Njihov uspeh je dopolnil Blaž Gubič, ki je prejel srebrno Preglovo plaketo.Tudi ostalih 5 dijakinj (Urška Sever, Sara Perša, Lejla Denša, Teja Sapač in Kaja Zupančič) se je odlično odrezalo, saj so vse obstale tik pod mejo za osvojitev priznanja.

Iskrene čestitke vsem!