Tudi letos smo tekmovali na EKOKVIZU, ki ga organizira združenje Ekošola. Na šolskem tekmovanju, ki je potekalo že decembra, je tekmovalo 25 dijakov obeh programov. Po pravilniku tekmovanja so se na državno tekmovanje uvrstili trije najboljši iz vsakega programa. Tako so se 13. februarja 2019 v Ljubljani Lana Kocuvan, Urška Sever in Ana Maučec iz gimnazijskega programa ter Ela Bertalanič, Romina Kotnik Rajh in Kaja Zver iz programa predšolske vzgoje udeležile državnega tekmovanja. Pripravljale so se na teme podnebne spremembe in energija. Podnebne spremembe ter njihove vplive na okolje in človeka so obravnavali na globalni in lokalni ravni, pri energiji pa je bila vsebina letošnjega gradiva usmerjena v pridobivanje energije v Evropi v prihodnosti, saj je eden pomembnih dejavnikov vpliva na podnebne spremembe.
Kar nekaj časa smo čakali na uradne rezultate in z veseljem lahko poročamo, da je Urška Sever dosegla zlato priznanje in samo dva dijaka v državi sta vedela toliko ali več kot ona, Lana Kocuvan je dosegla srebrno priznanje in Ana Maučec bronasto priznanje.

Čestitamo!