Na naši šoli na pustni torek vsako leto organiziramo pustno povorko po Ljutomeru in predstavitev pustnih mask na Glavnem trgu. Letošnje maske niso imele pretežkega dela, saj pomlad že trka na vata. Predstavitev pustnih mask je imela delno tudi tekmovalni značaj, saj so se predstavljali posamezni oddelki kot skupinska maska. Pri tem so se ocenjevali število udeleženih dijakov, izvirnost, usklajenost, vložen trud in sodelovanje razrednika.
Tako kot pretekla leta sta tudi letos sodelujoče odlikovali izvirnost in kreativnost. Predstavljeni so bili liki iz nekaterih računalniških igric, pravljični junaki, zgodovinske osebe, živalski svet pa še kaj bi se našlo. Komisija je ocenila, da so se najbolj izkazali dijaki 1. a, 1. u, 2. a, 3. b, 3. d in 3. va. Z izvedeno prireditvijo ne ohranjamo samo kulturnega izročila, ampak med dijaki spodbujamo razredno in šolsko pripadnost.

foto gfm media