29. šolsko tekmovanje iz razvedrilne matematike je decembra potekalo na GFML. Na njem je sodelovalo 28 dijakov. Bronasta priznanja so prejeli Matija Zanjkovič (1. a), Anamarija Horvat (1. b), Jan Lorenčič (2. a), Tilen Vodička (2. c), Ivo Prelog (3. c), Žan Štuhec (3. d), Primož Škafar (3. c), Jurij Šumak (3. c), Amadeja Tibaut (3. d), Aleks Rautar (3. b), Niko Farič (4. c) in Urška Filipič (4. a). Za dijake so bile v času OIV ur organizirane priprave na tekmovanje v razvedrilni matematiki, v času katerih so spoznali tipe nalog in metode reševanja.
Na državno tekmovanje v razvedrilni matematiki, ki je letos potekalo v na osnovni šoli Križevci pri Ljutomeru, so se uvrstili Jan Lorenčič, Ivo Prelog in Žan Štuhec. Žan Štuhec in Ivo Prelog sta prejela srebrno priznanje, Jan Lorenčič pa zlato priznanje ter nagrado za osvojeno prvo mesto.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem!