Mladostniško obdobje je obdobje osamosvajanja, v katerem mladostnikom postajajo vse pomembnejši odnosi, ki jih vzpostavljajo in ohranjajo zunaj družine. Starši vseeno ostajajo ključni del tega procesa, saj jim nudijo varnost, stabilnost in meje, ki jih nujno potrebujejo.

Prvo letošnje predavanje za starše in strokovne delavce šole se je osredotočilo na temo Duševno zdravje mladostnika: kako kot starš prepoznati znamenja stiske in ustrezno ravnati. Šolsko jedilnico je na četrtkov popoldan napolnila množica ljudi, ki je iskala odgovore na svoja vprašanja. Tako so predstavniki Centra za socialno delo Murska Sobota, člani Skupine za duševno zdravje otrok in mladostnikov, pedagoginja Erna Fišinger, psihologinja Saša Marija Ratnik in sociolog Damir Kotnik, odgovorili na naslednja vprašanja in teme: Kaj je duševna stiska? Kaj so duševne motnje in katere so najpogostejše pri mladostnikih? Kaj so viri stresa in stisk, s katerimi se soočajo današnji mladostniki? Kako se mladostniki soočajo s krizo v družini, s težavami v šoli in z drugimi težavami v odraščanju? Kaj mladi ob tem doživljajo in kako jim lahko pomagamo pri prepoznavanju danes vse pogostejših znakov anksioznosti?