Decembrske dni tradicionalno zaznamuje prireditev Veselo pričakovanje, ki se je veselijo otroci iz okoliških vrtcev. Tokrat se je predstava odvijala v športni dvorani ŠIC, kjer se je na dveh izvedbah zbralo okrog 415 otrok in njihovih mentorjev. Zbrani so spremljali Snežaka in deklico Valentino, ki je že nestrpno pričakovala prihod Dedka Mraza. Čakanje so ji krajšale številne glasbene in plesne točke, prav posebna pa je bila lutkovna predstava Kosovirja na leteči žlici, saj se je dogajala tudi med občinstvom. Čudovite izvirne lutke so pritegnile pozornost radovednih očk.
S plesnima točkama Tik tak in Dedek Mraz prihaja med nas so se predstavile dijakinje 2. v, kitarski duo sta sestavljali Živa Zrim in Nika Nagy, ki sta se jima pri drugi točki pridružili še Martina Žeželj s kitaro in Ana Rajh na klavirju. Skladbo O, smrečica sta na klavirju 4-ročno zaigrali Sandra Kuster in Lea Vok, skladbo Želimo vam srečen božič prav tako na klavirju pa Polona Kiralj in Eva Trbuc. Petje ob kitari Vesne Trajber in Ele Bertalanič je popestrila baletna točka Katje Zver. Z izvirnimi lutkami in lutkovno predstavo so se predstavili vsi dijaki 3. va, z bansom Snežak pa Zala Maček, Sašo Krajnc, Valentina Koroša, Neža Ros, Andreja Tarča in Nuša Katančič. Da se je vse dobro slišalo, pa sta poskrbela Primož Zavec in Erik Hauzer.
Rajanje z Dedkom Mrazom in dijaki bo prav gotovo ostalo v lepem spominu vsem navzočim.

foto gfm media