Dijaki 3. letnika programa predšolska vzgoja so v dveh dneh obiskali dva vrtca, v katerih opravljajo praktično usposabljanje z delom. Prvi dan so obiskali vrtec pri OŠ Razkrižje, drugi dan pa vrtec pri OŠ Križevci pri Ljutomeru.
Za predšolske otroke so pripravili in zaigrali lutkovno igrico Kosovirja na leteči žlici, za katero so dijaki 3. va dramatizirali besedilo, izdelali lutke in zapisali pesmi s spremljavami. Igrico so premierno zaigrali v vrtcu Razkrižje. Izbrani dijaki iz obeh oddelkov so se predstavili tudi z različnimi glasbenimi točkami. Dijaki 3. vb pa so za predšolske otroke pripravili pet različnih izvirnih ustvarjalnih delavnic, v katerih so otroci plesali in peli bans Snežak, igrali na inštrumente ter tudi likovno ustvarjali. Tako lutkovna igrica kot ustvarjalne delavnice so nastajale v sklopu ur modula Ustvarjamo za otroke. Vzgojiteljice in otroci so bili navdušeni nad prikazanim in izvedenim; prav ta odziv je največja nagrada tako za dijake kot njihove mentorje.