Letošnje geslo praznovanja Mednarodnega meseca šolskih knjižnic (International School Library Month) Zakaj imam rad/-a svojo šolsko knjižnico poudarja samoreflektivno - čustveno komponento pomena šolskih knjižnic posameznikom in skupnostim. Šolske knjižnice so nujno potrebne pri razvoju medosebnih kompetenc, spodbujanju k strpnosti s sprejemanjem drugačnosti in pri razvoju posameznikovega kritičnega mišljenja. Šolski knjižničarji so pomemben člen med učencem, učitelji in starši s sodelovanjem pri medpredmetnem poučevanju, razvijanju učnih strategij, razvijanju različnih vrst pismenosti, razvijanju kritičnega mišljenja in ostalih kompetenc, ki so potrebne za delovanje v današnji družbi.
Od Mednarodnega združenja šolskih knjižničarjev (IASL - International Association of School Librarianship) smo tudi letos prejeli povabilo k praznovanju in promociji šolskih knjižnic, na katerega smo se z veseljem odzvali. Dijaki so sodelovali na likovnem in literarnem področju. Ustvarili so dve knjižni kazalki. Prvo je likovno opremila Ronja Vodopivec iz 1. u, pesem je prispeval Jure Miholič, dijak 3. d. Drugo kazalko je ustvarila Kaja Koren iz 3. d, ki je napisala pesem in ustvarila grafiko.
Izdelka sta objavljena na oglasni deski pred knjižnico, v šolskem literarnem glasilu in v spletni reviji ISSUU.