Mladinski svet Ljutomer je organiziral soočenje kandidatov za župana Občine Ljutomer. Soočenje je potekalo v okviru projekta Partycipiraj, katerega nosilec je Mladinski svet Slovenije. Namen projekta je spodbuditi mlade k aktivnejšemu državljanstvu in k vključevanju v reševanje mladinske problematike v lokalnem okolju. Kandidati za župane so odgovarjali na zastavljena vprašanja v povezavi s stanjem položaja mladih v Občini Ljutomer in predstavili svoje poglede na reševanje problematike. Vprašanja so zastavljali tudi prisotni, med katerimi so bili dijaki naše šole. Izpostavljena so bila predvsem vprašanja organiziranosti mladih, njihovo vključevanje, ponudba za njih in kako prepričati mlade, da po zaključku šolanja ostanejo v domači pokrajini.