Naša šola že vrsto let svojim dijakom omogoča opravljanje izpita za nemško jezikovno diplomo druge stopnje. Letošnja generacija 4. letnikov bo pisni izpit opravljala 28. novembra, ustni izpiti pa bodo potekali 3. in 4. januarja 2019.
V okviru priprav je tako 14 dijakov gimnazijskega programa tri dni preživelo na intenzivnem jezikovnem taboru v Veržeju. Aktivnosti so pripravile in izvedle profesorice nemščine na šoli ob pomoči strokovnega sodelavca za nemščino dr. Philippa Reisnerja, ki poučuje na Drugi gimnaziji v Mariboru.
Povratna informacija dijakov je bila zelo pozitivna, saj so na taboru pridobili pomembna znanja, ki jim bodo prišla še kako prav na izpitu samem. Pridobili so tudi trajno znanje, ki ga bodo lahko koristno uporabili v času študija in v svojem poklicnem življenju.