Letošnje tradicionalno srečanje slovenskih šol, ki izobražujejo mlade v programu predšolska vzgoja, je potekalo v Ormožu. Rdeča nit prireditve Dere sem jaz mali bija je bila otroštvo nekoč. Dijaki iz dvanajstih slovenskih šol so se razdelili v delavnice, v katerih so izdelali stara glasbila, punčke iz cunj, cvetje iz papirja, šivali ljubke igrače, se preizkušali v plesanju ljudskih plesov in multimedijskem ustvarjanju. V delavnici namizne otroške igre so izdelali stare igre, v delavnici otroške športne igre pa obujali spomine na stare gibalne igre. V delavnici Povejmo po domače je nastal pravi jezikovni Babilon. Srečanja so se udeležili tudi otroci Vrtca Ormož, ki so skupaj z drugimi udeleženci zaplesali na zaključni prireditvi. Dijaki so se vrnili z lepimi vtisi, pohvalili so predvsem sproščeno vzdušje in veliko je takšnih, ki so spoznali nove prijatelje, s katerimi bodo ostali v stiku.

foto gfm media