Spoznavanju tujih jezikov in njihovemu učenju dajemo na naši šoli velik poudarek. Že več let poskušamo to zanimanje vzpodbuditi že pri učencih osnovnih šol in tudi pri malčkih v vrtcih. Tako pripravljamo številne jezikovne delavnice po osnovnih šolah, aktivnosti ob evropskem dnevu jezikov v lokalni skupnosti, se udeležujemo konferenc, pripravljamo okrogle mize in še in še.
Udejstvovanje naših dijakov in njihovih mentorjev je bilo s strani Zavoda republike Slovenije za Šolstvo in Predstavništva Evropske komisije prepoznano kot eno izmed najboljših v državi. Ob letošnjem evropskem dnevu jezikov smo 25. septembra v Ljubljani s ponosom prevzeli priznanje, ki nam daje dodatno spodbudo, da bomo s svojim delom na tem področju še nadaljevali.