Konec prvega tedna pouka smo za novince na GFML organizirali nekoliko drugačen pouk. Dijaki niso sedli v šolske klopi, temveč so se z obilo dobre volje, brez šolskih potrebščin, odpravili v Marjanišče Veržej. Pedagoginje, psihologinja in razredniki so pripravili raznolik program, ki je vključeval igre spoznavanja, zapomnitve imen, graditve razredne skupnosti, refleksije lastne samopodobe idr. Med socializacijskim dnevom so se jim pridružile tudi dijakinje tutorke, ki so popestrile uro, namenjeno refleksiji, načinom učenja dijakov v osnovni šoli in pregledovanju strahov ter pričakovanj v zvezi s srednjo šolo. Tutorke so dijakom predstavile svoje izkušnje z učenjem v srednji šoli in podale nekaj namigov, ki jim bodo zagotovo v pomoč pri učenju.
Popoldne smo z dijaki preživeli v gibanju po okolici. Uspešno so zaključili orientacijski pohod in se nato po želji še dodatno športno udejstvovali. Po pregledu evalvacijskih vprašalnikov lahko trdimo, da smo s socializacijskim dnevom uresničili poglavitne cilje: dijaki so se medsebojno bolje spoznali, dobili so priložnost sodelovati in komunicirati o različnih temah, se medsebojno povezali in ustvarili temelje svoje razredne skupnosti. Dijakom želimo, da se jim v tem šolskem letu uresničijo vsa pozitivna pričakovanja!