V okviru dijaške skupnosti GFML je celo šolsko leto potekalo tradicionalno tekmovanje med posameznimi razredi. Oddelki so bili ocenjeni v naslednji kategorijah: pustovanje, zbiranje starega papirja, učni uspeh / povprečen učni uspeh na razred, uspehi dijakov med šolskim letom (tekmovanje, sodelovanje na prireditvah …) / glasovanje učiteljev, število neopravičenih ur v povprečju na dijaka, družabne igre med razredi v času kulturnega maratona.

Razglasitev rezultatov in podelitev nagrad sta potekali na zaključni akademiji. Od skupno 180 možnih točk so najvišji seštevek točk dosegli in si s tem prislužili nagrade:

1. mesto: 1. a (razrednika L. Fajdiga in S. Ülen), ki je dosegel 119 točk in prejel nagradno potovanje v Gardaland.

2. mesto: 3. a (razrednik L. Kosič) – 116 točk.

3. mesto: 2. b (razrednik S. Pergar) – 109 točk.