Skupaj z Javno agencijo za knjigo RS, z Ministrstvom za izobraževanje, znanost, kulturo in šport in Združenjem splošnih knjižnic ter s Splošno knjižnico Ljutomer je šolska knjižnica GFML tudi letos izvedla projekt Rastem s knjigo, ki vključuje sodelovanje vseh dijakov prvih letnikov. Cilji projekta so spodbujanje branja in dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic, motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.
Knjižničarka Jasna Branka Staman z mladinskega oddelka ljutomerske splošne knjižnice nas je tudi tokrat toplo sprejela in pripravila zanimivo pedagoško uro z dijaki vseh treh programov. Vsak dijak je prejel knjigo z okoljevarstveno tematiko, z naslovom Planet, ki ne raste. Avtorica knjige je klimatologinja in meteorologinja Lučka Kajfež Bogataj, ilustracije je prispeval, Izar Lunaček. Obenem so si dijaki ogledali knjižnične prostore, spoznali delovanje Splošne knjižnice in se vanjo lahko tudi včlanili.