fbpx

Novice

Majski dnevi prinašajo rezultate številnih državnih šolskih tekmovanj. Dijaki GFML nizajo uspeh za uspehom. Razveselili so nas tudi tisti, ki so sodelovali na državnem tekmovanju iz znanja angleščine. Najprej se je na šolskem tekmovanju preizkusilo 40 dijakov z obeh programov. Regijskega tekmovanja, ki je bilo 5. februarja 2018 se je udeležilo 12 dijakov z naše šole, na državno tekmovanje pa so se uvrstili 4 dijaki. Tekmovanje poteka v dveh kategorijah, in sicer v kategoriji A1 – angleščina kot prvi tuji jezik in v kategoriji C – angleščina kot drugi tuji jezik. V obeh kategorijah so dijaki gimnazijskega programa dosegli zlata priznanja. Peter Šterman iz 3. c je osvojil zlato priznanje v kategoriji A1, njegova mentorica je Liana Miholič. V kategoriji C pa je Peter Filipič iz 3. a postal absolutni državni prvak in seveda osvojil zlato priznanje, njegov mentor je mag. Saša Pergar. Srebrni priznanji sta osvojili Laura Buzeti iz 3. d v kategoriji A1 (mentorica Liljana Kosič) in Nina Petković iz 3. a v kategoriji C (mentor mag. Saša Pergar).

Dijakom in mentorjem čestitamo za izjemen uspeh!