Na Glavnem trgu v Ljutomeru se je odvijala Parada učenja, ki je ena izmed skupnih akcij v okviru TVU. Njen namen je povezovanje različnih institucij s ciljem skupne promocije vseživljenjskega učenja. Na dogodku se je tako na stojnicah predstavilo 37 sodelujočih, ki se ukvarjajo z izobraževanjem in učenjem v najrazličnejših oblikah in v različnih življenjskih obdobjih. Na odru pa se je odvijal pester kulturni program z glasbenimi in s plesnimi nastopi.
Spremljevalna dejavnost je bil nagradni likovni in fotografski natečaj z naslovom Kulturna dediščina Pomurja: raziskujem preteklost, učim se za prihodnost. Natečaj je bil namenjen učencem osnovnih šol in srednješolcem, prispeli izdelki pa so na ogled v Splošni knjižnici Ljutomer.
Na dogodku je bilo mogoče doživeti živahen utrip, barvitost, veliko ustvarjalnosti in obilo radovednosti za pridobitev novega znanja.

foto gfm media