V okviru projekta šola ambasadorka Evropskega parlamenta smo na GFML od 18. do 27. marca gostili naše prijatelje iz nizozemskega Nijmagna, pri katerih smo dijaki 1. letnika bivali  januarja. V dobrem tednu in pol smo jim odprli naše domove in jim skušali pokazati čim več lepot naše pokrajine in domovine. Dopoldanski čas so večinoma preživeli na šoli, kjer so spremljali pouk in običajne dejavnosti, ki smo jih popestrili z različnimi delavnicami, v katerih so se lahko preizkusili v izdelovanju lectovih src, lončarjenju, pletenju košar … Šolski čas so dijaki izkoristili tudi za to, da so pripravili plesne, glasbene in kulturno-umetniške točke, s katerimi so se predstavili na zaključni prireditvi. Goste smo popeljali na izlet po Sloveniji, kjer so se pričakovano najbolj navdušili nad idilo Bleda in razkošnostjo Postojnske jame. Zdravilne in sproščujoče učinke naše termalne vode pa so izkusili v termah pri Mali Nedelji. Že naslednje leto bo nova skupina dijakov imela priložnost izmenjati izkušnje z vrstniki iz dežele tulipanov.