Z dijaki 2. va smo v aprilu 2018 obeležili letošnjo 25. obletnico Slovenske mreže zdravih šol (SMZŠ) in se posvetili predvsem zdravi prehrani. Glavni cilj je bil dijake ozavestiti o zdravi prehrani, spoznali so tudi novo prehrambno piramido. Najprej so prisluhnili predavanju profesorice Vesne Vrhovski pri predmetu Naravoslovje za otroke, nato je sledil kviz. Drugi cilj je bil, da razumejo pomen zajtrka za posameznikovo zdravje. Spoznali so pozitivne lastnosti zajtrka, prepoznavali razlike med pripravo zajtrka nekoč in danes, 14 dni so beležili, ali imajo zajtrk, preden gredo v šolo, ali ne. Naš cilj je bil namreč doseči, da vsak dijak vsaj eno jutro v tednu zajtrkuje. V praktičnem delu so v delavnicah postregli tradicionalni slovenski zajtrk in druge zajtrke, ki so jih pripravili sami (domače zeliščne namaze). Pri svojem delu so morali poiskati kuharske knjige in recepte, usvojiti spretnost priprave in postrežbe hrane, pri pripravi hrane so morali organizirati svoje delo po načelih higienskega minimuma in navsezadnje so usvojili primerno obnašanje pri mizi ter uživali ob vsem tem.

logo zdrava sola

foto gfm media