Maturantska ekskurzija, maturantski izlet in matura so dogodki, ki zaznamujejo življenje dijakov 4. letnikov ob zaključku srednješolskega izobraževanja. Tradicionalno začetek zimskih počitnic na GFML zaznamujejo maturantski plesi. V petek, 23. februarja, so se staršem in učiteljskemu zboru predstavili v večernih toaletah in z ubranimi plesnimi koraki dijaki 4. a in 4. c, v soboto, 24. 2., pa dijaki 4. b, 4. va in 4. vb. Dijaki so plesne korake usvojili pod vodstvom plesnih učiteljev Plesne šole Salsero, za celotno organizacijo prireditve pa je poskrbelo podjetje EvenTIsi. Oba večera so goste zabavali Marko Vozelj in Mojstri, medtem ko je prireditvi povezoval znan slovenski radijski voditelj in stand up komik Denis Avdić.