Na šoli smo gostili izr. prof. dr. Jozefa Pallaya s Katedre za slovaški jezik in književnost na Oddelku za slavistiko Filozofske fakultete v Ljubljani. Dr. Pallay, ki prihaja iz Bratislave, na ljubljanski slavistiki poučuje že 15 let. V tem času se je naučil odlično govoriti slovensko. 5. in 6. uro je četrtošolcem gimnazijskega programa in profesorjem jezikoslovcem predaval o danes zelo aktualni temi Večjezičnost. V predavanju je pojasnil teoretične osnove dvojezičnosti in večjezičnosti, razbil nekatere mite o tej temi, ki ostajajo v naših glavah prisotni še danes, postregel pa nam je tudi z veliko praktičnimi primeri iz svojega bogatega raziskovalnega življenja in vsakdanjih izkušenj. Dijaki in profesorji smo dobili tudi nekaj izhodišč za razmislek o morebitni dvojezični vzgoji svojih otrok. Na  predavanju smo se zagotovo naučili kaj novega, nekajkrat pa smo se tudi od srca nasmejali predavateljevim duhovitim domislicam.