Na pustni torek je dijaška skupnost GFML tradicionalno organizirala pustno povorko po Ljutomeru in predstavitev pustnih mask na Glavnem trgu. Slednja je imela tekmovalni značaj, saj je na koncu zmagovalni razred prejel naziv Najbolje našemljeni razred na GFML. Tričlanska komisija je ocenjevala izvirnost, številčnost, usklajenost, sodelovanje razrednika in vloženi trud. Dijaki so se predstavili na izvirne in hudomušne načine. Med drugim smo lahko videli prvo generacijo gimnazijcev, domine, ki jih podira razrednik, plesni izsek iz filma Briljantina, vinogradniška in kletarska opravila, rojstvo otroka ob zdravniški asistenci, živalski vrt, navijaški izgred na rokometni tekmi med Slovenijo in Nemčijo, skupini dojenčkov in še marsikaj. Strokovno žirijo so najbolj prepričali dijaki 2. a, ki so se predstavili v vrtnarski opremi in izkazali skrb za razredno rožo, ter dijaki 3. d, ki so opozorili na skrivnostno izginjanje jedilnega pribora iz šolske delilnice hrane.

foto gfm media