Kakor že nekajkrat doslej, smo se tudi na zadnji dan pouka v letu 2017 vsi dijaki in profesorji GFML ob 12.30 zbrali v dvorani ŠIC, da bi proslavili dan samostojnosti in enotnosti ter obeležili 27. obletnico plebiscita za samostojno in neodvisno Slovenijo ter razglasitev njegovih rezultatov, ki sta potekala 23. oziroma 26. decembra 1990. Prireditev je bila hkrati tudi občinska proslava, zato je bila odprta za širšo javnost. Otvorili so jo praporščaki s praporji veteranskih in domoljubnih organizacij, vodil pa jo je profesor Saša Pergar. Nagovoroma ravnatelja šole Zvonka Kusteca in ljutomerske županje mag. Olge Karba je sledila glasbena točka, ki jo je pripravila zasedba s priložnostnim imenom Jingle Bells. Sledil je voditeljev pogovor z osrednjim gostom, častnim občanom Občine Ljutomer Miroslavom Steržajem. V četrt ure smo uspeli spoznati gostovo športno, gospodarsko, družbeno-politično in kulturno pot, s svojim iskrenim humorjem pa nas je tudi nekajkrat prijetno nasmejal. Za kulturni program so poskrbeli slušatelji gledališke šole GFML, ki so pod mentorstvom Dunje Zupanec pripravili krajši performans. V njem so dramsko interpretirali dela več bolj in manj znanih slovenskih pesnic in pesnikov. Proslavo je zaključil praznično napravljen ravnatelj, ki nas je s svojim voščilom pospremil na težko zaslužene božično-novoletne počitnice.

foto gfm media