Na šolo smo povabili mag. Sebastjana Ivška, bivšega dijaka GFML in sedanjega direktorja podjetja C-tehnologija, d. o. o., ki je od zaključka šolanja na GFML do danes nabiral izjemne izkušnje na področjih ekonomije, prodaje, marketinga ter vodenja. Magister ekonomije Sebastjan Ivšek je dijakom 4. letnika predstavil študij ekonomije in karierni razvoj na tem področju. Pogovor je povezovala Mojca Jevšek (4. b), ki je gosta povprašala po njegovih dosedanjih poklicnih vlogah, o kompetencah, ki bi jih naj imel vodja, in o njegovem delovnem vsakdanjiku. Gost je dijakom namenil nekaj popotnic za življenje, profesorice tujega jezika smo slišale predvsem dobronamerni nasvet, da naj se dijaki čim bolje in čim več učijo tujih jezikov, ki jih bodo potrebovali celo življenje. Prepričani smo, da je gost dijakom približal današnji svet dela in jim s tem pomagal pri njihovi odločitvi za nadaljnjo izobraževalno pot.